Film

Srečen kot Lazzaro | Z LIFFa v Loko
orig. (Lazzaro felice)
Dolžina: 125 min
Leto: 2018
Država: Italija, Švica, Francija, Nemčija
Scenarij: Alice Rohrwacher
Režija: Alice Rohrwacher
Igrajo: Adriano Tardiolo, Agnese Graziani, Alba Rohrwacher, Luca Chikovani,...
Distribucija: Fivia
Povezava: IMDb
Festivali, nagrade
Cannes – najboljši scenarij. Műnchen. LIFFe.
Alice Rohrwacher nas znova popelje v idilično, brezčasno okolje italijanskega podeželja s pripovedjo o prijateljstvu in neizmerni dobroti. Nagrada za najboljši scenarij v Cannesu.
To je zgodba o srečanju med Lazzarom, mladim kmečkim fantom, po srcu tako dobrim, da mu pogosto pripišejo počasno pamet, in Tancredijem, mladim plemičem pod prekletstvom svoje lastne domišljije. Življenje v osamljeni pastirski vasi Inviolata kroji strašna Marchesa Alfonsina de Luna, "kraljica cigaret". Ko Tancredi poprosi Lazzara, naj mu pomaga uprizoriti lastno ugrabitev, se med fantoma razvije prijateljska vez. Njuno nenavadno zavezništvo je za Lazzara svojevrstno razodetje, tako močno in dragoceno, da bo pripravljen potovati v času, da bi znova našel svojega prijatelja. Ko se Lazzaro prvič znajde v velikem mestu, je kot fragment preteklosti, ujet v sodobnem svetu.
"Srečen kot Lazzaro je zgodba o manjši vrsti svetosti, brez čudežev, brez posebnih ali nadnaravnih sposobnosti, brez posebnih učinkov. Gre za svetost življenja brez slabih misli o komerkoli s preprosto vero v človeški rod. Tudi druga pot je mogoča, pot dobrote, ki so jo ljudje od nekdaj zanemarjali, vendar se vedno znova pojavi in jih preizprašuje. Kot neka neuresničena možnost, ki si je pravzaprav nikoli nismo želeli."
Priporočamo
Dobrodelna premiera filma Praslovan za Matica
dokumentarnipetek ob 19h
art kino
Zoran Predin: upornik, borec za pravice, postpunker, šansonjer. Ikona...

Ponisrček
družinska pustolovščinasobota ob 18h / nedelja ob 17:30
kino sova
Enajstletna Anni se ob selitvi iz mesta na podeželje težko znajde....
Ravno obratno | Z LIFFa v Loko
komična dramasobota ob 20h
art kino
»Kot poroka, ampak ravno obratno.« Ale, filmska režiserka, in...

Praslovan
dokumentarninedelja ob 19:30
art kino
Zoran Predin: upornik, borec za pravice, postpunker, šansonjer. Ikona...